/Червень 2017. Пожежа у багатоповерховому житловому будинку Grenfell Tower у Лондоні/

Загинуло 80 людей. Після пожежі – у відставку подав голова виконавчої влади (аналог голови райдержадміністрації) району Кенсінгтон і Челсі та секретар ради цього лондонського району. Відставки останнього вимагав сам міністр регіонального розвитку та місцевого самоврядування Великобританії.

/Бухарест, 2015-й рік. Пожежа в нічному клубі, унаслідок якої загинуло 27 осіб/

Через багатотисячні протести та вимоги громадян у відставку через місяць подали: прем’єр-міністр Віктор Понда, міністр внутрішніх справ Ґабріел Опреа та мер району Бухареста, де розміщувався нічний клуб.

/Україна. Вересень 2017. Пожежа в дитячому таборі «Вікторія» в Одесі/

Страшна трагедія: загинуло троє дітей.

Заарештували 23-річну дівчинку – виховательку табору.

Виховательку, яка, до речі, взагалі не працювала в день пожежі у таборі, бо написала заяву про звільнення ще 29 серпня!

Виховательку, яка в день трагедії не була в Одессі, а 22 вересня мала бути на своєму власному весіллі, на яке не потрапила через арешт.

У нас "велика риба" звикла виходити сухою із води.

Вона впевнена, що завжди перекине вину на 23-річну виховательку, на директора табору, можливо, у найгіршому випадку, на заступника очільника якогось свого відділу - на усіх, крім себе.

Не дуріть себе. Майдан не завершений навіть на половину. Реванш – не лише колишніх регіоналів у лавах БПП та на нових "хлібних" місцях, це реванш мислення та засобів ведення політичного бізнесу у всьому навколо нас.

Що ж робити? 
Не мовчати. 
Не сидіти спокійно і тихенько. 
Вимагати притягнення до відповідальності кримінальної та політичної великої риби, яка винна у трагедії, вимагати створення комісії для вивчення, на чиї люксові котеджі пішла кожна копійка для безпеки дитячого табору від вогню.

Вимагати від президента відповідей та особистого контролю. Відкривав табір – тепер май мужність розібратися у ситуації. Вимагати від влади дій, а не ганебного мовчання.

Подписывайся на Страну в Twitter. Узнавай первым самые важные и интересные новости!