Після незначного зміцнення курсу гривні, Кабінет Міністрів та Нацбанк України штучно девальвують національну валюту. Незначне зміцнення курсу гривні пояснюється сезонним фактором. Зараз надходить валютна виручка нашому аграрному сектору, який цього року б'є чергові рекорди. До того ж ми отримали черговий транш МВФ: $1 млрд також сприяє зміцненню гривні. Однак у державному бюджеті уряд заклав середньорічний курс 27,2 грн за долар. І коли сезонний чинник закінчиться, очевидно, Кабмін і НБУ будуть штучно девальвувати гривню.

Уряд має намір цілеспрямовано знижувати курс гривні до 2020 року. Про намір влади девальвувати гривню говорить і так звана бюджетна резолюція на найближчі три роки. Згідно з нею, до 2020 року Кабмін планує знизити курс до 31 грн за долар. Тобто діючий уряд вирішив іти легким шляхом своїх попередників. Для них це дуже зручно, адже за рахунок девальвації вони вбивають одразу двох зайців: завдяки інфляційному ефекту відбувається наповнення центральних і місцевих бюджетів, а також задовольняються апетити наших знаменитих експортерів. Ці фінансово-промислові групи за сумісництвом є й основними політичними гравцями країни. Для них що дорожчою є валюта, то краще.

З економічної точки зору підстав для зниження курсу гривні немає. Така політика Кабміну негативно позначиться на всіх громадянах країни та підприємствах, які виготовляють продукцію для експорту. А це фактично весь малий і середній бізнес України. Економічних підстав для девальвації гривні немає вже понад рік. Але вони все одно це роблять. А девальвація національної валюти – це зниження купівельної спроможності населення і рівня життя загалом. Але як ми бачимо, це не пріоритетні питання для української влади. Як колишньої, так і нинішньої.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.