Один штрих, який оминув увагу багатьох експертів, які вже віднесли Курта Волкера до розряду "вашингтонських яструбів", маючи на увазі його роботу в Інституті Маккейна та антиросійську статтю, написану у лютому 2015 року.
Курт Волкер не завдячує своєю кар'єрою Джону Маккейну. Він вважається протеже Ріка Девіса (свого часу Девіс очолював виборчий штаб Маккейна). Водночас Девіс є (принаймні, був до останнього часу) бізнес-парнером Пола Манафорта (фірма "Манафорт і Девіс"). У Девіса - широкі зв'язки у середовищі російських бізнес-еліт (навіть не зважаючи на старий конфлікт з Олегом Дерипаскою).
Щодо широко цитованої статі Волкера. Вона написана у той час, коли республіканці намагалися гостро критикувати демократів за непослідовність в українському питанні. Вибачте за грубість, але це політичний трюк із серії "Вань, ты обещал на мне жениться!" - "Мало ли чего я на тебе обещал!".
Якими б не були особисті симпатії чи антипатії Волкера (він може палко любити Україну і не менш палко ненавидіти Росію), але діяти він буде суворо у відповідності до інструкцій та директив, які йому спускатиме Держдеп. Він - кадровий дипломат, один с 70 000 співробітників Державного департаменту США, і його подальша кар'єра буде залежати від того, наскільки якісно він виконуватиме отримані директиви, а не від кількості плювків в сторону Путіна. Це не означає, що він не буде виконувати роль канала інформації для окремих українських політиків, що прагнуть достукатися до Держдепу. Але не більше. Власну політику щодо Росії чи ДНР/ЛНР він не практикуватиме.
І останнє: приїзд Волкера співпаде у часі з підготовкою до від'їзду в США Джорджа Кента, першого заступника Посла США в Україні і неформального друга усіх "грантоїдів" та борців з корупцією. З одного боку, їх функціонал не перетинатиметься. Але ж є і неформальна сторона дипломатії?

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.