Для мене більш вагомою і знаковою, ніж відставка Яценюка, видалася сьогоднішня публікація Авакова. Погодьтеся, не кожна країна може похвалитися тим, що її міністр розмірковує про егрегорів (боюся, що останнім політиком, який досі вживав це слово, був Віктор Гюго) і цитує - щоправда, без покликань - Фому Гамеркена Кемпійського (про "світло Творця"). І - якщо я правильно розумію герменевтику цього тексту (навіть Тексту - з великої літери) - робить недвозначні натяки на те, що пора відвертатися від Європи, бо ж - відомо - ex Oriente Lux. Світло - на Сході. А ще автор починає з покаяння і самобичування: "Влада приваблює гірших, угнітае (пригнічує. - К.Б.) та розбещує кращих". І я гублюся у здогадах - автора влада приваблює, пригнічує чи розбещує? Адже він - представник влади? І як він назвав грузинських реформаторів? "Модні негативні егрегори"! Чи це він все-таки про МВФ та Держдеп?
Пропоную подібними філософськими роздумами із прямими покликаннями на відомі гностичні трактати і герметичні філософські тексти супроводжуати статистику про ріст злочинності в Україні. Заспокоює і вселяє впевненість. Бо що може бути краще, як не цитата з Гермеса Трисмегіста чи Аполонія Тіанського перед (або після) слів "за минулий рік кількість розбійних нападів в цілому по Україні зросла в 2,5 рази"?
Хіба можна турбуватися про такі буденні речі, коли Світло Творця надихає?

 

Для мене більш вагомою і знаковою, ніж відставка Яценюка,  видалася сьогоднішня публікація Авакова. Погодьтеся, не кожна...

Опубликовано Константином Бондаренко 10 апреля 2016 г.
Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.