Дивовижне інтелектуальне явище становить собою генеральний, прости господи, прокурор Юрій Луценко. Цей видатний фахівець у галузі права розмістив на своїй фейсбук-сторінці неприкриті погрози на адресу суддів Печерського районного суду Києва, які обрали екс-податківцям, підозрюваним у скоєнні економічних злочинів, запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою. Юрій Віталійович замість того, щоби, нарешті, прочитати Кримінальний процесуальний кодекс України та переконатись, що арешт осіб, підозрюваних у скоєнні ненасильницьких злочинів – то є виняткова подія, заявив, що він у разі ще одного «милосердного судового рішення» почне переживати за пожежний стан на Печерську.

Звісно, генеральний, прости господи, прокурор не усвідомлює, що підозрювані, арешту яких він домагається, з юридичної точки зору є такими ж ні в чому не невинуватими, як і сам пан Луценко. Але це дуже добре знають судді Печерського районного суду Києва, які, на відміну від Юрія Віталійовича, все ж таки мають юридичну освіту. Більш того, суддям достеменно відомо, що джерелом права в Україні, такими ж як і закони, що ухвалюються Верховною Радою, є рішення Європейського суду з прав людини.

Так ось, саме завдяки тому, що свого часу Юрій Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на свій арешт, ЄСПЛ сформулював правову позицію, яка є обов’язковою для застосування судами України. Цитую з цього приводу рішення Європейського суду з прав людини в справі «Юрій Луценко проти України» (заява № 6492/11):

«Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України будь-які запобіжні заходи, у тому числі взяття під варту, застосовуються тоді, коли існують підстави вважати, що особа намагатиметься переховуватися або ухилятися від слідства, заважати відправленню правосуддя або продовжуватиме свою злочинну діяльність, а також для того, щоб забезпечити виконання процесуальних рішень.

Ці положення самі по собі не дуже відрізняються від законодавства інших країн. Різниця, однак, полягає у поширеному застосуванні досудового тримання під вартою, що можна побачити на прикладах пана Луценка і пана Корнійчука, жоден з яких, скоріш за все, не був би затриманий у країні з іншою правовою традицією».

Тому рекомендую генеральному, прости господи, прокурору, на тверезу голову прочитати свою скаргу до ЄСПЛ та винесене по ній рішення. Якщо, звісно, він буває тверезим.

Подписывайся на рассылку новостей Страны в Facebook. Узнавай первым самые важные и интересные новости!