Патріотично налаштовані українські журналісти радіють і тішаться з приводу введення україномовного квотування на ТБ. Один із найпопулярніших аргументів, дослівно: "підвищаться котіровки україномовних тележурналістів, сценаристів, редакторих і ведучих".
Невігласам важко зрозуміти навіть найпростіші речі.
1) ТБ-україномовність - питання двох тижнів. Саме стільки треба, щоб навіть носії "исконно русских челюстей" в кадрі напрочуд щиро гекали та шчокали, розповідаючи про філіжанки, смаколики та інші файні принади омріяної Европи. Отже, більшість програм і далі робитимуть ті самі люди, тільки іншою мовою.
2) Перехід в україномовний сегмент значної кількості російськомовних професіоналів, які насправді володіють держмовою краще за більшість професійних патріотів, тільки збільшить конкуренцію пропозиції. Отже жодних підстав для "підвищення котіровок" не буде.
3) І найголовніше. У країні, де йде системний наступ на свободу, зокрема свободу слова та інформації, "котіровки журналістів" будуть лише падати. На цю професію просто зменшується попит, звужується інформаційний ринок, журналістів, незалежно від їхньої "мовності" та "патріотизму", поступово замінюють на пропагандонів та шоуменів.
Втім, ідіоти завжди знайдуть чим пишатися. СУГС! Боротьба триває!

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться