Сьогодні мав час і натхнення, аби ще раз - дуже уважно - перечитати Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", прийнятий 14 липня 2015 року. І одразу ж виникло декілька запитань.
1. Серед соціалістичних республік, символіку яких заборонено (Албанія, Румунія, Німецька Демократична Республіка, Угорщина, Югославія, Болгарія, Чехословаччина) не згадується Польща. А чому зроблено такий виняток? І чи значить це, що герб Польської Народної Республіки (орел без корони) можна вільно використовувати на території України? Я вже не кажу про символіку Монголії, яка також змінилася порівняно з часами "народної демократії"?
2. Заборонено використовувати прапор і герб нацистської Німеччини 1939 - 1945 років. Чи значить це, що можна використовувати прапор і герб Німеччини, які були актуальними, скажімо, станом на 1937 рік? Чи на 1936?
3. Очевидно, в Україні можна вільно використовувати символіку фашистської Італії, фалангістської Іспанії, хорватських усташів, словацьких глінковців, бельгійських рексистів Дегреля, румунської "Залізної гвардії", британських фашистів Освальда Мослі, французьких "Вогняних Хрестів", угорських салашистів та режиму Салазара в Португалії? Про їх заборону в законі не йдеться.
Як казав Бертольд Брехт (його, здається, ще не декомунізували - як лауреата Сталінської премії?), "Як багато історій! Як багато запитань!"

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.