У чому причина того, що за роки української незалежності була побудована найбідніша й найкорумпованіша країна Європи? У своїй новій статті в Інтернет-виданні «Ракурс» Анатолій Новосельцев першопричину сповзання України в історичну прірву бачить запровадження на території колишньої Української РСР феодальної правової доктрини, якій якнайкраще пасує принцип диспозитивності.

Ось кілька цитат, а за посиланням – сама стаття.

***
У дитинстві багато хто грішив тим, що ловив жука або коника і спостерігав, як він мучиться, коли йому відривають лапки. Реформатори української правової системи роблять те саме: крок за кроком «відривають лапки» від традиційної моделі юстиції, вкоріненої в нас за часів УРСР, яка, у свою чергу, успадкувала окремі традиції й підходи ще з царських часів… Вся ідея «реформ» полягає в послідовному поширенні принципу диспозитивності, як ракової пухлини, на всі сфери правовідносин у країні...

У чому полягає генеральна ідея такої політики? В умовах феодального суспільства нижчий стан є не суб'єктом, а об'єктом цивільно-правових угод, як, наприклад, кріпаки тощо. Тому їх слід розглядати як майно — приватну власність, а значить, державу не обходять права і свободи цих «кріпаків» — нехай цим переймається їхній господар. Або не переймається. Адже в цьому й полягає суть диспозитивності, чи не так? З іншого боку, для вищого стану буде створено всі зручності: вкрав мільярд, сплати 100 мільйонів і гуляй далі. Для шановних панів навіть суди й закони будуть окремі. Не випадково створений ажіотаж навколо так званого Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції (звучить як повна абракадабра).

У такому підході є своя логіка. Дивіться: ми ж не сильно переживаємо щодо цивільно-правових спорів між тваринами за корм і територію? Правильно! А чому? Тому що за тваринами ми не визнаємо цивільної правоздатності. Ми вважаємо їх майном, і максимум, на що готові в плані визнання прав тварин, — це захист їх від надмірно жорстокого поводження.

В умовах розбудови неофеодального суспільства ми скоро прийдемо до ситуації, коли замість колишнього нагляду за дотриманням прав і свобод людини буде запропонований один всеосяжний закон про запобігання жорстокого поводження з людьми нижчих станів.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться