Нардеп Євген Рибчинський виступив з черговою спробою перегляду історії. Головний посил його блога не новий, він вже неодноразово з'являвся в ЗМІ: насправді війну виграли союзники, а не СРСР, і головну роль у перемозі над Гітлером зіграли поставки техніки, зброї та продовольства по лінії ленд-лізу.
Насправді ніхто не применшує роль ленд-лізу і участі США і Великобританії у Другій Світовій війні. Але зводити перемогу до лише одного з факторів - це суперечить істині. Особливо якщо деякі цифри брати "зі стелі". Рибчинський стверджує, що по ленд-лізу було поставлено у СРСР 22 150 літаків, у той час як насправді - 11 400 літаків виробництва США і 7000 літаків британського виробництва. 12 700 танків Рибчинського - це сукупна кількість бронетехніки (включно з САУ і бронетранспортерами). От що дійсно важливо, так це допомога у вантажівках (легендарні "Катюші" встановлювалися на американські платформи), мотоциклах (майже дві третини використовуваних у Червоній армії мотоциклів були імпортного виробництва), поставках алюмінію, олова, а також мясних консерв. Тут дійсно роль ленд-лізу - неоціненна.
Але найбільше вразила наступна фраза Рибчинського: "З майже 7 мільйонів вбитих фашистів на СРСР припадає лише біля трьох, решту вбили союзники". Історики - на відміну від політиків - давно порахували, що до відкриття Другого фронту у Європі втрати нацистів становили: 161 256 чол. у Західній Європі, близько 41 тисячі у Африці та Італії, 89 тисяч - на Балканах. У загальному - 300 тисяч за період 1939 - першої половини 1944 років. Якщо Рибчинський вважає, що після відкриття Другого фронту (6 червня 1944 року, тобто, за 336 днів війни) союзниками було вбито ще 3,7 млн. німців, то це означає одне: американці і англійці мали би вбивати щоденно по 10 тисяч чоловік! При цьому після відкриття Другого фронту в Європі загинуло близько 340 тисяч британських і американських солдат, близько 90 тисяч французів. Це що, Німеччина на Західному фронті несла втрати у співвідношенні 1:10? Очевидно, нардеп не знайомий з дослідженнями німецького дослідника Рюдігера Оверманса, який довів: втрати Німеччини на фронтах становили 5,3 млн. чол., з них 65 - 70% припадають на втрати на Східному фронті.
Але чого не зробиш заради применшення, а то й цілковитого нехтування ролі СРСР - адже нині це так модно!

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться