Декілька тижнів тому ми з журналістом Le Monde обговорювали, в чому різниця між Україною та Францією. У Франції найбільш гарячою темою виборчих перегонів була корупція колишнього фаворита Франсуа Фійона. А в Україні якщо щось і обговорювали про вибори у Франції, так те, що дружина Макрона - його колишня викладачка у християнській школі, що старша за нього на 20 років.

"Для французів, - пояснював мій співрозмовний, - таке приватне життя Макрона є нормою. А от корупція Фійона є особливо неприйнятною". "А в нас - з точністю до навпаки", - відповів я.

Сьогодні Франція дає Україні урок того, як побутова за українськими мірками корупція визначила долю виборів. Фійон всього лише призначив власну дружину помічником депутата, і вона отримувала бюджетні гроші, не виконуючи жодної роботи. Але через це він програв вибори. А в нас десятки депутатів та міністрів вважають за честь публічно вписатися за негідника, який крав державні гроші. Тому нам доведеться ще трохи поборотися, щоб кандидати-корупціонери назавджи йшли на політичний смітник.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться