Українські соціальні мережі становлять собою видатний інтерес для психологів і, почасти, психіатрів з точки зору діагностики всіляких масових психічних розладів. Бо люди зі здоровою психікою поширюють у соцмережах котиків, обговорюють спорт, виконавців і далекі країни, а не витрачають своє коротке життя на дописування про улюблених/ненависних шахраїв, яких вони називають «політиками».

Недавно одне видання запропонували мені вести рубрику про свої мандри, розповідати про те, як живуть люди на різних континентах. Оскільки я перебуваю в Україні лише коли того вимагають невідкладні справи (як, наприклад, зараз – завдяки Антону Геращенку та його ідеї покалічити бейсбольними бітами мого товариша я змушений стирчати в Києві та займатись Антоном Юрійовичем і його злочинним угрупованням), пропозиція виглядала привабливою. Але я відмовився: для кого писати? В Україні немає читача на таку літературу. Ось якби я написав, що Порошенко потайки прийняв юдаїзм…

Навіть на своїй фейсбук-сторінці, яка є просто публічним щоденником, я розповідаю далеко не про всі місця, де буваю. Бо кому цікава доінкська культура Перу чи репертуар провідного оперного театру Південної Америки «Колон», що в Буенос-Аейресі? Або, наприклад, ось цей пам’ятник природи – Печера Мілодона в Чілійській Патагонії, в 270 км північніше Магелланової протоки, де я вештався 14 січня 2017 року.

Між іншим, мілодон – це зовсім не власник печери, а вимерлий вид ссавців, що мешкали в Патагонії 10 тисяч років тому. Ця печера заввишки 30м і завдовжки 80м була відкрита в 1896 році, тут знаходилась стоянка первісних людей, які, вочевидь, приручили мілодона й утримували його в печері як домашню тварину. Бо перші ж дослідники виявили, окрім решток людей та зроблених з собачих кісток примітивних знарядь праці, ще й кістяк мілодона.

Втім, розповідати про таке користувачам українського сегменту Фейсбуку – то залишитись без читачів. Тутешні посполиті схвально сприймають лише плітки з панського життя.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.