Помічник народного журналіста Тетяни Чорновол – знаменитий своїми епатажними витівками Андрій Дзиндзя – опублікував (https://goo.gl/AgNs9y) облікову картку до військового квитка народного депутата Єгорушки Соболєва. Ця картка містить явно недостовірні дані, які були внесені зі слів Єгорки співробітниками військкомату. Майбутньому народному депутатові навіть вигадали нову обліково-військову спеціальність «кореспондент».

Втім, складу злочину ця витівка Єгорки не містить, зараз навіть притягнути до дисциплінарної відповідальності співробітників військкомату неможливо – занадто багато часу сплинуло. Але увагу привертає штамп у лівому нижньому кутку картки. Цей штамп був проставлений у відомчій експертній установі МВС України, куди картку направили на криміналістичну експертизу з огляду на явні сліди підчисток і виправлень.

Тобто, ганебну для Соболєва інформацію Дзиндзі повідомили в МВС України після того, як ця картка була вилучена з військкомату в ході проведення оперативно-розшукових заходів або досудового розслідування. А це означає, що Аваков, який передав (очевидно – через Пашинського) цю картку для оприлюднення, вчинив злочин, відповідальність за який встановлена ч.2 ст. 387 КК України. Цитую Кримінальний кодекс України:

«Розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування, вчинене суддею, прокурором, слідчим, працівником оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи приймала ця особа безпосередню участь в оперативно-розшуковій діяльності, досудовому розслідуванні, якщо розголошені дані ганьблять людину, принижують її честь і гідність, - карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться