Люди, схильні до містики, говорять про те, що напередодні Великодня нечисть активізується. Я матеріаліст, а тому більше схильний вірити у весняне загострення психічних хвороб у період повного Місяця. Інакше чим пояснити таку кількість відверто ідіотських дій та пропозицій, які прозвучали практично одночасно – протягом 2 – 3 днів. Пропозиція Віталія Кличка перейменувати проспект Перемоги, пропозиція Вячеслава Кириленка перенести День Космонавтики, пропозиції відмовитися від усієї радянської нормативно-правової бази (очевидно, включно з міжнародними договорами – зокрема, угодами про кордони і про засновництво в ООН). Що я ще забув?

Сьогодні, коли я прийшов у офіс Міжнародного центру перспективних досліджень і побачив двох мордоворотів у бронежилетах і зі зброєю, які “проводили слідчі дії”, а згодом прочитав про те, що “прокуратура Автономної Республіки Крим” вирішила звинуватити Василя Філіпчука у тому, що він є “духовним натхненником” депутата Андрія Артеменка (який, як відомо, запропонував свій план мирного врегулювання ситуації на Сході країни), у мене виникло декілька запитань:

1. Чи подібні обшуки мають відбутися у всіх, хто виступає проти війни (за останніми соціологічними дослідженнями – понад 2/3 громадян України)? Чи лише у тих, хто про це говорить відверто?
2. Чи буде спроба добитися проведення аналогічних обшуків у Генрі Кіссінджера і у Віктора Пінчука, які до Артеменка і Філіпчука висловлювали аналогічні погляди? Особливо рекомендую заявитися до Кіссінджера – у нього багато що можна знайти.
3. Чи чули щось у нашій прокуратурі про поняття “свобода слова”? Хоча після того, як Юрій Віталійович Луценко пішов із журналістики (був у його житті такий період), він це поняття постарався витіснити зі своєї пам’яті.
4. Скільки дипломатів, депутатів, громадських активістів стояло би зараз на вулиці Інститутській біля офісу МЦПД, якби аналогічна історія мала б місце у часи Кучми чи Януковича?

Ні, все-таки повний Місяць в розпал весни робить великі справи.

P.S. А взагалі хлопці з “прокуратури АРК” – це вгалі кумедне явище. Цадик Нахман колись казав євреям: “Де ви – там Єрусалим”. Очевидно, Гюндуз Айдинович Мамедов сприйняв ці слова близько до серця і перефразував на “Де ми – там і Крим”.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.