Після прийняття безвізу владі треба хутко іти на вибори. Це найбільша перемога за три роки, і ще нескоро така буде. Хутко - бо механізм призупинення суворий, і в разі призупинення - саме владу зроблять винною у відході від генеральної європейської лінії.

Технологічно, дострокові вибори міг би викликати зовнішній тиск, коли ЄС та США втратять терпець у спілкуванні з цією владою. Та, хоч не дотримуються ні формальні, ані неформальні обіцянки - Заходу трохи не до нас. Штати виробляють свою позицію по Росії і обговорять це мінімум на G20 у липні, Європа чекатиме рішення США та результатів виборів у Франції та Німеччині (вересень).

Тиск вулиці і бунт місцевих рад може стати іншим каталізатором виборів, і тому влада панічно боїться масових акцій та чутливо реагує на вимоги місцевих рад.

А взагалі-то, без зміни виборчої системи в напрямку відкритих списків проводити вибори можна, але результатом буде зміна долей у владній панді, а не зміна підходів і пріоритетів.

Так що в цьому році виборів не буде. Буде путч, угоду про путч тільки-що заключили в приємному закладі на Англійській набережній.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться