Вчора зайшов до київського собору св. Софії. Давно не був. Це найцінніша будівля в Україні. Не лише інтер'єром. Після дуже вдалих зовнішніх барокових переробок здійснених за Мазепи вона стала унікальною. Заради неї іноземцю варто відвідати Україну, бо подібного він ніде більше не побачить. Я б сказав, що в екстер'єрі ми бачимо готичне завдання вирішене бароковими засобами.

Надзвичайно заважають рештки цікавого, але потворного іконостасу XVIII cт. Вони не дають роздивитися абсіду. Я тільки оце зараз, з хорів помітив там синтрон ( що дивовижно для XI ст. й взагалі мало де збереглося). Нижню частину мозаїк, що є в апсиді, взагалі не видно.

Культурна громадськість Києва має вимагати від дирекції музею перенести іконостас до іншого приміщення, де він буде розчулювати, а не дратувати, й відкрити доступ до арсиди.

Я цим займуся, але ви підтримайте.

 

Вчора зайшов до київського собору св. Софії. Давно не був. Це найцінніша будівля в Україні. Не лише інтер'єром. Після ду...

Опубликовано Дмитро Корчинським 27 марта 2016 г.
Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.