Якщо хтось сумнівається в інтелектуальному й загальноосвітньому рівні народних депутатів України, той може зазирнути на фейсбук-сторінку славного представника «Народного Фронту» Миколи Княжицького й остаточно прозріти.

Пан Микола пише: «Вчора на зборах Народного Фронту ми вирішили, що не будемо підтримувати ініціативи позбавлення українського громадянства тих у кого є декілька паспортів, якщо такі громадяни не є чиновниками чи депутатами. Так, політикам і держпосадовцям в органах влади соромно і неприпустимо мати інші громадянства, окрім українського. І це ми готові забезпечити законом. Але звичайних громадян позбавляти українських паспортів не можна».

https://www.facebook.com/mykolakn/posts/10209935369595056

Виявляється, ані Княжицький, ані інші, так би мовити, законотворці з НФ навіть не знають, що втрата громадянства України в разі набуття громадянства іншої держави давним-давно передбачена чинним законодавством. Цитую Закон України «Про громадянство України»:

«Стаття 19. Підстави для втрати громадянства України
Підставами для втрати громадянства України є:
1) добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто».

Більш того, чинне законодавство містить низку прямих норм, які забороняли через подвійне громадянство перебування Коломойського та Саакашвілі на посадах голів облдержадміністрацій (п.2 ч.1 ст.9 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації»), а Сакварелідзе – на будь-яких посадах в органах прокуратури (п.6 ч.1 ст. 51 ЗУ «Про прокуратуру»). І та обставина, що Турчинов, Порошенко, Шокін, Яценюк і Гройсман систематично порушували законність і не виконували ці приписи, може слугувати лише підставою для притягнення їх до кримінальної відповідальності за зловживання владою в інтересах третіх осіб, а ніяк не для безумних дописів Княжицького на ФБ.

А якщо «Народний Фронт» вважає, що наявність кількох громадянств для українців – це нормально, тоді треба не людей смішити, а вимагати внести відповідні зміни в законодавство, зокрема в Конституцію України та ст. 19 ЗУ «Про громадянство України».

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться