Вчора в рамках тижня роботи з виборцями я відвідав підприємство “Шельф” у Бориспільському районі. Його засновник Армен Кечіян нещодавно зазнав наїзду з боку СБУ. Армен – переселенець з Єнакієвого. Під Києвом, в Чубинському та Горі, він збудував два заводи, куди переніс потужності з окупованих територій та створив 90 робочих місць, де працюють також переселенці. Він виробляє колонки для бензо- та газозапровок, а також газовози та цистерни.

У січні 2017 року на його підприємствах та в будинку матері СБУ провело обшуки, в лютому 2017-го з обшуками прийшли до квартири Армена. Справа ведеться за статтею “сприяння тероризму”, а єдина підстава – тому що він колись вів бізнес на окупованих територіях. В ході обшуків у Армена вилучили первинну документацію, комп’ютери, флешки з ключами від банківських рахунків. Самі рахунки були арештовані. Армен вважає, що це – замовлення з метою заволодіння успішного підприємства.

Я вже не вперше отримую сигнали, що в умовах АТО роль СБУ в житті України суттєво збільшилася – і не як спецслужби, яка викриває диверсантів та шпигунів, а як рейдерської структури, яка займається перерозподілом бізнесу. Останній місяць ми боролися зі спробою СБУ переділити ринок скрапленого газу в інтересах Медведчука, і лише днями митниця, не вибачившись та нічого не пояснюючи, почала розмитнення трейдерів, яких за вказівкою СБУ блокувала з листопада 2016 року.

По історії Армена Кечіяна мною направлене звернення до глави СБУ Василя Грицака. Я багато чув, що Грицак не до кінця контролює спецслужбу, що Демчина не погоджує з ним свої дії, але саме глава СБУ несе відповідальність за дії всіх підлеглих. І якщо він не втручається, то значить – схвалює використання спецслужби для переділу бізнесу.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться