А чи було вікно можливостей?
Дедалі частіше зустрічаю тезу про те, що ми втратили вікно можливостей, яке було у 2014 році. Те, що розпочався відкат - очевидно, і я сам неодноразово писав, що влада буде робити ставку на старих бюрократів і великий бізнес все більше і більше. Але давайте глянемо, чи дійсно було в нас вікно можливостей:
1. Порошенко - безальтернативний кандидат. Так, олігарх, бізнесмен, але тоді кращого вибору не було. (Турчинов не висунувся).
2. Війна на Сході: кращі сили Майдану пішли у добробати і волонтерство.
3. Громадянське суспільство: неспроможне представити нову політичну силу, нову управлінську команду, а також план чи бачення змін в країні.
4. Стурбований Захід, який запропонував тільки можливість відкупитись кредитами і грантами
На цьому тлі, ті зміни, які були зроблені виглядають значно більше ніж можливості, які були. Якби ми не ставились до Порошенка, але давайте визнаємо, що він пішов на експерименти в кадрових призначеннях, він приймав неприємні рішення для себе і своєї команди. Зрештою, навіть обожнювані фейсбуком депутати потрапили в ВР через список БПП.
Просто на більше у нас не вистачило спроможності. Ми не змогли сформувати "реформаторам" потужну суспільну підтримку, не змогли витіснити оліграхів, не змогли нічого протиставити медійним ресурсам тощо.
Можливість без спроможності - ніщо. Так, багато, що змінилось за 3 роки. Стало більше концепцій розвитку, стало більше досвідчених у держслужбі порядних людей, але навіть якщо сьогодні влада впаде, то у нас знову не буде достатньо спроможностей, щоб розпочати радикальну трансформацію і витіснити олігархів. У них значно більше спроможностей, щоб ще раз все захопити.
Тому: качайте спроможність і keep calm.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться