Отже, підіб'ємо підсумок обговорення дивного листа за підписом, начебто, «міжнародного офіцера зв'язку Національного агентства з боротьби зі злочинністю Великої Британії» Патріка Торкінгтона, який оприлюднив народний депутат України Mustafa Nayyem і в якому йдеться про те, що голова Державної фіскальної служби України є підданим Її Величності (як сказано в листі – є громадянином Великої Британії).

Лист дивний тим, що був виданий 6 березня 2017 року під час розгляду в Солом’янському райсуді Києва клопотання детектива НАБУ про обрання Насірову запобіжного заходу. Але в залі судових засідань не було помічено британського консула, який би мав, у такому разі, потурбуватись про долю громадянина Сполученого Королівства. Більш того, наскільки відомо, НАБУ взагалі офіційно не поставило до відома британське посольство про арешт підданого британської корони. А посольство замість того, щоби поцікавитись самопочуттям Насірова, направляє в НАБУ лист з явно «лівим» вихідним реєстраційним номером і написаним українською мовою, де, до того ж, країна називається не Сполучене Королівство, як належить у офіційному листуванні, а Велика Британія.

Більш того, з якого дива Велика Британія взагалі мала б реагувати на запити НАБУ (до речі, а чи був запит? – у листі про це ані пари з вуст), якщо між Україною та Сполученим Королівством немає угоди про правову допомогу? І, тим більше, з якого дива представник правоохоронного органу Великої Британії став би повідомляти інформацію про підданого Сполученого Королівства, а також писати, що в Туманному Альбіоні проведено якусь перевірку відносно голови ДФС України?

Але, насправді, ніякої таємниці немає. Цей лист був написаний зовсім не в Лондоні, а в Києві, точніше – в Національному антикорупційному бюро України виключно з метою поширити його через народного депутата Мустафу Найєма з метою подальшого блокування Солом’янського райсуду та грубого порушення громадського порядку. А підписав цей лист і поставив на ньому печатку посольства на прохання Ситника зовсім не «міжнародний офіцер зв’язку», а другий секретар з політичних питань посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Патрік Торкінгтон – людина, яка є дипломатом і яка за посадою не має повноважень листуватись від імені своєї держави з правоохоронними органами країни перебування. При цьому підписався не своєю посадою (бо яке відношення секретарі посольств мають до виконання запитів правохоронних органів?) а як якийсь «міжнародний офіцер зв'язку Національного агентства з боротьби зі злочинністю Великої Британії».

Отже, другий секретар посольства Великої Британії в Україні з метою організації масових заворушень у Києві підписав лист, складений в НАБУ, про те, що правоохоронні органи Сполученого Королівства провели перевірку відносно українського високопосадовця, а також повідомив конфіденційну інформацію відносно громадянина Великої Британії для поширення в соцмережах. Власне, тому лист українською мовою, а не англійською, якби було в разі, якщо відповідав би справжній офіцер NCA. Ну і вишенька на тортик - на листі відсутній реєстраційний штамп вхідної кореспонденції НАБУ або САП. Тобто цей лист спочатку потрапив до Мустафи, а вже потім опинився в канцелярії адресатів - якщо, звісно, він туди взагалі направлявся.

Очевидна, що подібна діяльність другого секретаря посольства не сумісна з його дипломатичним статусом і МЗС України має негайно вжити заходи для того, щоби Патрік Торкінгтон покинув межі України. Але найцікавіше інше – чого раптом дипломат поставив підпис під принесеним з НАБУ листом? Він що, не усвідомлював, що він коїть?

Висновок може бути лише один. Насправді Патрік Торкінгтон очолює британську резидентуру славної організації МІ-6, а Ситник перебуває в нього на зв’язку. Як другий секретар посольства з політичних питань Торкінгтон не може спілкуватись з Ситником – питання не по окладу. А як резидент з агентом – цілком.

Тому треба лише подякувати народному депутатові Мустафі Найєму, завдяки якому ми тепер знаємо, що «під дахом» НАБУ працює не тільки американська резидентура, але й британська, а також вже знаємо як звати куратора Ситника з МІ-6.

 

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться