17 лютого 2017 року мало б виповнитись 19 років Михайлу Медведєву – ні в чому не винуватому хлопцеві, вбитому 7 лютого 2016 року поліцейським Олійником. Уся «вина» Михайла, якому на день смерті навіть не виповнилось 18 років, полягала лише в тому, що він перебував як пасажир в автомобілі, водій якого скоїв адміністративне правопорушення.

До цього дня жодного покарання за цей злочин не поніс жодний співробітник поліції, у тому числі начальник патрульної поліції Києва Зозуля, який особисто брав участь у розстрілі неповнолітнього. Національна поліція до цього дня не виплатила ані копійки матері загиблого й навіть відмовилась компенсувати видатки на похорон Михайла.

На лаві підсудних опинився лише Олійник, оскільки саме випущена ним куля виявилась смертельною для пасажира авто. Але можна не сумніватись, що вбивця в погонах відкараскається переляком – він давно вже перебуває на волі. Більш того, Олійнику навіть не повідомлено про підозру за інший злочин, скоєний ним у січні 2014 року. На той час майбутній поліцейський працював слідчим Оболонського райуправління міліції та фальсифікував кримінальні провадження відносно учасників акцій протесту. Зокрема, саме він затримував і вносив клопотання про арешт членів «Автомайдану», по-звірячому побитих «беркутівцями» в Кріпосному провулку.

Рік тому «моральні авторитети української нації» Мустафа Найєм, Юрій Бутусов та синок «вічно непрохідного» полковника Гриценка Олексій метушились перед телекамерами й організовували в Києві мітинги на підтримку вбивці. Якби щось подібне трапилося б у цивілізованій країні, перед найємами-бутусовими моментально б зачинились двері всіх пристойних домів, вони б не могли потрапити на телеекрани й опинилися б у становищі людей, яким ніхто не подає руки.

Але історія з оспівуванням вбивці зайвий раз засвідчила, що українське суспільство є глибоко аморальним. Тому Найєм може не турбуватись за свій писок, а Бутусов - за свої доходи. От тільки любителям мітингувати на підтримку «нової чесної поліції» не варто дивуватись розгулу злочинності в країні та повній безпорадності правоохоронних органів. Бо на краще життя це суспільство просто не заслуговує.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.