Два надважливі меседжі в цьому інтерв'ю.
Перший – на руках у населення близько $50 млрд. Це гроші, які могли б піти у банки та видаватися кредитами на розвиток бізнесу. Але вони гниють під подушками та в городах. В прямому і переносному смислі гниють.
Ми ж клянчемо черговий транш у Євросоюзу в 0,6 млрд євро на підтримку економіки. Чому так? Бо, немає довіри до фінансової системи, до банків, до стабільності курсу, до НБУ, до влади. 25 років діяльності Бахматюка, Жеваго, Лагуна, Коломойського.
Люди не вкладають у фінансові інструменти – тому що їх немає. Немає фондового ринку. Натомість, гроші вкладаються в будівництво житла та імпортні авто. Від цього більшає негативне зовнішньоекономічне сальдо. Звідки в країні будуть гроші, якщо купуємо більше, ніж продаємо? Самозатягуючий зашморг.
Другий – в минулому році ми вдарилися в дно по експорту. Ніколи менше не було. І можна сподіватись – більше не буде. Експорт в 2016 році склав $36,6 млрд. В тучному 2008 був $67 млрд. Майже в два рази.
Маємо будувати, промисловість, та об'єкти для технологічно високої обробки сировини. Маємо затягати сюди інвесторів для будівництва свого автопрому – затягати інвесторів взагалі. Маємо нарощувати видобуток газу та знижувати його споживання, бо це найбільша стаття імпорту.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.