Яка країна – така й АТО.

Як повідомляє керівництво Антитерористичної операції, яку вже майже три роки поспіль СБУ проводить на Сході України, «підприємцями, які зареєстровані на контрольованій території України та мають виробничі потужності в ОРДЛО, до Державного бюджету України сплачено податків за 2015 рік ‒19 млрд 570 млн 894 тис. грн, за 2016 рік ‒ 31 млрд 640 млн 781 тис. грн, (у тому числі військовий збір ‒ 777 445 908,57 грн)»

https://www.ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/2627…

Іншими словами, голова Служби безпеки України Василь Грицак налагодив «зовнішньоекомічні» відносини з терористами в таких масштабах, що лише з сум, які були переказані з України в ДНР і ЛНР, до державного бюджету в 2016 році у вигляді податків сплачено 31,641 млрд. грн. – понад 1 млрд. доларів США. Можна не сумніватись, що бойовикам з цих платежів перепало також не менше 1 млрд. доларів: так звані «виробничі потужності в ОРДЛО» – це підприємства, які зареєстровані «платниками податків» при терористичних організаціях.

Постає закономірне запитання: а як саме голова СБУ організував платежі з України підприємствам, що зареєстровані при терористах? Ну не золотом же ж розплачуються. І не готівковими доларами. Звісно, оплата здійснюється в гривнях у безготівковій формі, тобто у вигляді емітованих НБУ електронних грошей завдяки тому, що Національний банк України відкрив кореспондентські рахунки «центральним банкам» ДНР і ЛНР.

Наприклад, зусиллями Грицака з метою безперешкодних торговельних відносин з терористами була налаштована банківська система ДНР на чолі з «Центральним республіканським банком Донецької Народної Республіки». З тим, щоби можна було фінансувати терористів, Нацбанк України присвоїв своїм колегам з незалежної молодої республіки номер МФО – 400019, для чого був використаний номер МФО ліквідованого Укрсоцбанку Білорусі.

Фінансування терористичних анклавів за рахунок українських платників податків здійснюється відповідно до «Правил здійснення транскордонних переказів грошових коштів у Донецькій Народній Республіці», з якими можна ознайомитись на сайті Центрального республіканського банку ДНР:

https://crb-dnr.ru/…/httpscrb-dnrr…/postanovlenie.crb_55.pdf

Отримана безготівкова гривня «резидентами ДНР» у наступному конвертується в російські рублі та долари США відповідно до ось цього «Тимчасового положення про порядок та умови торгівлі безготівковою валютою в Донецькій Народній Республіці»

https://crb-dnr.ru/…/…/postanovlenie_ot_09.09.2015_no_75.pdf

Тож можна не сумніватись, що АТО вивела на нові обрії не тільки бізнес Порошенка, але й сімейний бюджет Грицака. Що не може не радувати – все ж таки українським військовим значно приємніше гинути під Авдіївкою не за цапову душу, а заради зміцнення торговельних відносин між братніми народами України та ДНР.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.