Повітря наповнене очікуванням скасування Америкою санкцій проти Росії, що буде ударом по всьому ЄС. Це резюме моєї одноденної поїздки до Брюсселя, де прокачали update поточної ситуації з експертами, депутатами, журналістами, людьми з оточення Могерніні.

Євросоюз раз на півроку продовжує весь пакет санкцій проти Росії, в тому числі найболючіші - секторальні. Рішення про продовження санкцій ухвалюється одноголосно 28 країнами ЄС. Рушієм санкцій є Німеччина, канцлеру якої колись таки поставлять пам'ятник у Києві - її персональне несприйняття Путіна було ключовим для введення санкцій.

Один з аргументів Меркель - те, що ЄС не може показати слабкість на фоні США, які досі тримали санкції в повному обсязі. Але щойно Трамп зніме санкції, це відкриє скриньку Пандори - прихильники зближення з Путіним наввипередки дістануть залізний аргумент: якщо американці, які не дуже страждали від санкцій, їх скасовують, то чому це не можуть зробити європейці, які щороку втрачають мільярди? Тим більше на фоні відверто слабких реформ та корупції в Україні. В ЄС достатньо одного голосу з 28 за зняття європейських санкцій - і гру зроблено.

Санкції Трампом ще не знято, але витоками про підготовку такого рішення він надсилає Путіну сигнал, що готовий до торгів. При чому за спиною європейців. Що запропонує Путін навзаєм? ЄС сьогодні нервує не менше, ніж Україна.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться