За рахунок девальвації вирішується два завдання: виконання бюджетів через інфляційний ефект та задоволення апетитів власників фінансово-промислових груп та політичних сил.

Хоча стратегічна мета будь-якої держави — це максимальне виробництво власних товарів і послуг та мінімальний імпорт чужих товарів і послуг. Можна це називати "протекціонізмом", можна це називати "національним економічним егоїзмом", але у будь-якому разі саме така мета дає будь-якій країні (чи нації) можливість бути розвинутою і мати сталий економічний, а відповідно, і соціальний та культурний розвиток.

Курсова стратегія — це один із елементів реалізації цієї стратегічної мети для кожної країни. В курсових стратегіях є два підходи. Перший — перманентна девальвація національної грошової одиниці заради інтересів експортерів країни, які нібито мають стати драйверами національної економіки. Другий — стабільність, міцність національної грошової одиниці понад усе.

Саме перша стратегія — девальвація — реалізується в Україні протягом усіх років незалежності, в тому числі всю історію впровадження в обіг та існування в обігу гривні. Ми постійно час від часу девальвуємо гривню заради наших головних експортерів, які нібито повинні витягнути нашу економіку на сталий динамічний розвиток. Як бачимо за власним досвідом, ця стратегія є хибною, стратегічно помилковою.

Водночас друга стратегія — міцність і стабільність національної грошової одиниці — змушує будь-якого виробника розуміти, що держава заради нього не буде девальвувати національну грошову одиницю, а він повинен працювати над зниженням собівартості своєї продукції та підвищенням її якості, а у підсумку — над підвищенням конкурентоздатності своєї продукції.

Саме таку стратегію сповідують провідні країні світу, зокрема, країни "Великої сімки". Це і німецький, і американський, і британський підхід. В результаті, виробники цих країн на сьогодні є найбільш конкурентоздатними на будь-якому з ринків товарів і послуг.

Я є прибічником саме такої стратегії — забезпечення стабільності і зміцнення національної грошової одиниці, щоб будь-який український виробник розумів, що він має працювати над собою, над своєю конкурентоздатністю як по собівартості, так і по якості своєї продукції, і не розраховувати при цьому, що заради нього держава буде девальвувати національну грошову одиницю. До речі, всупереч інтересам усіх громадян країни. Бо девальвація національної грошової одиниці означає її знецінення та знецінення доходів громадян країни.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.