Читаю стрічку новин у фб, і мене не полишає відчуття стійкого дежа вю. Наші ЗМІ - очевидно, за браком новин (дійсно - не писати ж тільки про Пашинського і про ексгумацію Олеся) - старанно перепубліковують фейкові новини дво-трирічної давнини і видають їх за "свіжак". Ну що ж: нове - це добре забуте старе. От і з'являється 1 січня стаття про те, що Ердоган закриває Босфор і Дарданели для російських кораблів (цей фейк активно розганяли в мережах восени 2015 року). Так само 1 січня з'являється сенсація про з'їзд мольфарів, що напророкували швидке завершення АТО, процвітання України, розвал Росії і безвізовий режим з ЄС. Погугливши, цю ж новину можна знайти восени 2014 року. "Новина" про те, що напередодні Нового року у Новосибірську активізувалися сепаратисти, що прагнуть відокремлення від Росії, вже з'являлася у 2015 році - причому дослівно. Як і повідомлення про погіршення російсько-китайських стосунків і "ультиматум" Китаю щодо необхідності передачі під його юрисдикцію Забайкалля.
Я не розумію: а на кого це все розраховано? На чиє сприйняття? Чи це - необхідна умова підтримки бойового духу і патріотизму? Бо коли я служив у армії, у нас в караулці теж лежали минулорічні газети "Фрунзівець", які читалися за браком більш свіжої макулатури.
А взагалі згадується старий анекдот:
- Куме, а чого я вас так довго не бачив?
- Та в тюрмі сидів п'ятнадцять діб.
- Що сталося?
- Москаля побив...
- За що???
- За Переяславську Раду...
- Тю! Так вона ж триста п'ятдесят років тому була!
- А хіба я винен, що лише зараз про неї дізнався?

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.