Коли я кількі місяців тому почав говорити що "Роттердам плюс" призведе до суттєвого зниження ціни на електроенергію з січня, це викликало обурення в екзальованої частини користувачів ФБ.
Така вже природа нашої ФБ-спільности - довіри до гасел типу "зрада!" і "все пропало!" значно більше, ніж до раціональних розрахунків.

Але сталося те, що й мало статися - оптова ринкова ціна е/е в 2017 році буде нижчою, ніж в 2016-му. В першому кварталі її знизять на 10%, в другому - ще майже на 6%. В цілому по року - на 15,2%.

Що це значить? Це значить, що в НКРЕКП виникає необхідність знизити тарифи для споживачів. Мова йде, насамперед, про промисловість - регулятор вже заявив, що буде зменшувати перехресне субсидування. Хоча моя позиція дещо відрізняється від загальноприйнятої - на час економічної кризи я би знижував всім споживачам, включаючи побутових (тобто нас з вами).

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.