У грудні 1933 року у Франції мав місце скандал: було заарештовано ряд осіб, що мали відношення до банку Crédit municipal - практично все керівництво банку потрапило під слідство. Виявилося, що банк не лише випустив фальшиві чеки на суму 25 мільйонів франків (на ті часи - велетенська сума), а й втягнув у аферу з обіцянками дешевого житла сотні тисяч французів. Більше того: перші особи держави рекламували банк і його соціальні програми! Кожна шоста французька сім'я значилася серед клієнтів банку. І от одного дня виявилося, що банк - це велетенська афера, французи відчули себе обманутими, влада - скомпрометованою. Ситуацією спробували скористатися французькі фашисти, які повели обманутих вкладників (серед них - героїв Першої світової, кавалерів Ордену Почесного Легіону, інвалідів) на штурм Єлисейського палацу. Президент віддав наказ стріляти... 16 чоловік загинули, близько 200 отримали поранення. Щоби хоча б якось вийти з ситуації, уряд заявив, що береться відшкодувати вкладникам збитки. Проте реально компенсації не було виплачено.
Автором афери Crédit municipal був киянин Александр Ставіскі. 20 листопада можна було відзначати 130-річчя з дня його народження.
Думаю, на Саперній Слобідці, де народився Олександр Манолієвич Ставицький, вчора о 23.29 Коломойський і Гонтарєва могли би відкрити пам'ятник нашому видатному землякові. Принаймні, рішенням про націоналізацію ПриватБанку ми наблизилися до Європи. Тієї Європи, яку так натхненно будував Ставіскі понад 80 років тому.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться