Долго думал, что же написать к годовщине Беловежских соглашений, но жизнь сама подкинула сюжет. Для нашей страны, несмотря ни на что, СССР и дружба народов всегда оказываются живыми, когда речь идет про шкурное: про деньги, работу и (в случае с "Евроньюз") возможность жить во Франции. Именно это и случилось с украинской редакцией канала, которую решено закрыть по причине отсутствия финансирования из Украины и запрете Нацрады на показ не подвластных цензуре новостей. Увольняемые журналисты пошли трудоустраиваться в российскую редакцию с железными аргументами: мы ж все свои, советские люди. Что характерно, заголовок интервью в "Главкоме" совершенно не соответствует контенту. "Стыдливый воришка", как сказали бы Ильф с Петровым.

"- Однак українським журналістам росіяни начебто відмовили у працевлаштуванні.

Коли ми вперше поставили це питання кілька місяців тому перед керівництвом, нам сказали, що жоден український журналіст не отримає жодної посади в російській службі, тому що це безпосередньо наказ з Москви...

- Але ж це суперечить французькому трудовому законодавству, яке передбачає першочергове право на працевлаштування співробітників компанії. Як це пояснюють керівники?

Так, ми його про це запитали, на що він відповів, що ми на недостатньому рівні володіємо російською і не маємо необхідного культурного і освітнього багажу. Мовляв, ви – українці, а вони – росіяни. Ми ж звернули його увагу на те, що за віком ми всі народилися в одній країні, Радянському Союзі, і, відповідно, цей аргумент не витримує жодної критики. В російській службі працюють білоруси, вірмени. В англійській службі – ірландці, канадці. Тобто там ніякий культурний багаж нікому не заважає. Потім керівництво компанії змінило позицію і сказало (щодо цих вакансій), що подумає. Але, кажуть, у будь-якому разі буде конкурс. Профспілка, яка нас підтримує, написала листа, що це дискримінація. Цей лист було опубліковано кількома французькими ЗМІ. Саме після цього, думаю, керівники змінили свою позицію, сказавши, що «подумають».

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться