Причина затримки «безвізу» для України в низькому матеріальному забезпеченні жителів країни.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив політичний експерт Микола Спірідонов.

Він нагадав, що безвізовий режим Україні з країнами Європейського Союзу обіцяють уже кілька років.

«Петро Порошенко обіцяв безвізовий режим ще коли обіймав посаду міністра іноземних справ. Нині Україна начебто виконала всі вимоги для отримання «безвізу», проте його не дали. Тому виникає запитання як саме вона їх виконала. Основна проблема, гадаю, в матеріальному забезпеченні українців», - вважає експерт.

Нині мінімальна заробітна плата, підкреслив М.Спірідонов, складає 1450 гривень. Згодом має стати 1600 гривень у місяць.
« Це виходить близько 55 євро. І що в результаті? Як європейці приймають людей, які працюють за 55 євро? Вони для них незрозумілі . Не може людина, яка щомісяця отримує 2 тисячі євро, розуміти людину котра отримує 55 євро. Ми для них чужинці: незрозумілі та небезпечні. Якщо рівень життя підвищиться хоча б до рівня 300 євро пересічного українця, тоді розмова буде інша», - вважає експерт.

Він підкреслює, що питання надання Україні безвізового режиму залежить не від політичних рішень, а матеріального забезпечення населення.

« Мені здається, що політичні вимоги в цьому випадку - фіговий листок, який прикриває економічну проблему України. Якщо рівень життя українців покращиться, думаю, буде менше вимог до України», - зауважив М.Спірідонов.

Коли посадовці говорять про економічне зростання, підкреслив експерт, «ситуація виглядає як знущання».

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться