Пішла у фейсбук розгонка (почав її Мустафа Наєм) стосовно якогось страшного рішення ПАРЄ, яка "рішуче засудила" закон "про партійне рабство". Так от. Рішуче засудив той закон Мустафа, Лещенко, ще ряд людей (я в їх числі), але не ПАРЄ. Давайте навіть стосовно негативних речей зберігати об'єктивність. Насправді ж, невдоволення й сумніви стосовно відповідності цього закону європейським принципам висловили два члени моніторингової місії, до того ж (наскільки здогадуюся) з подачі саме Мустафи чи Сергія, що цілком нормально. Такі заяви щодо наших подій звучать ледь не щотижня.
Просто є суттєві зауваження. А далі процедура наступна. Українська сторона може й не звернути уваги на таку заяву, але це найгірший варіант. Оскільки заява не є офіційним рішенням Ради Європи, то вартувало б провести неофіційні консультації й узгодити позицію. Якщо цього не станеться, то моніторинг (а чому не наші депутати? Вони мають таке право) може звернутися до Венеційської комісії. Її висновки для нас - це вже офіційна позиція. Їх теж можна ігнорувати, але тоді питання може розглянути ПАРЄ й винести вже зобов'язуюче рішення або ввести проти нашої делегації санкції.
Думаю, що до цього не дійде, тим більше, що такі норми діяли в нашому законодавстві до 2007 року. Саме згідно з ними БЮТ і Наша Україна "обнулювали" свої списки щоб досягнути розпуску парламенту. Тоді це не турбувало ні ПАРЄ, ні Мустафу Наєма, ні Сергія Лещенка. Адже тоді цей закон застосовували, щоб припинити узурпацію влади й скуповування депутатів Партією регіонів. Дострокові вибори тоді таки відбулися, але не через скорочення числа депутатів нижче 300 чоловік (конституційна норма), а завдяки домовленості Ющенка, Януковича й Мороза. Дійсно, після дострокових виборів Янукович втратив прем'єрство, а ПР більшість. Але регіонали (а не ПАРЄ й активісти-демократи) як компроміс тоді добилися скасування цієї норми.
На мій погляд, цей закон антиконституційний (я про це тут уже багато писав і говорив у ефірах), тому Наєму й його колегам треба було звертатися не в ПАРЄ, а в наш Конституційний Суд. Чому вони досі цього не зробили?! Але як компроміс із ПАРЄ міг би бути вибраний варіант, коли партія не позбавляє сама кандидата його місця в списку, а може звернутися в суд і, за наявності конкретних, виписаних у законі фактів, саме він зобов'яже територіальну виборчу комісію чи ЦВК виключити такого кандидата зі списку.
А то тут уже: "Зрада! Все пропало!" Просто працювати й виправляти помилки треба, а не хвилю піднімати...

 

Пішла у фейсбук розгонка (почав її Мустафа Наєм) стосовно якогось страшного рішення ПАРЄ, яка "рішуче засудила" закон "п...

Опубликовано Taras Chornovil 14 марта 2016 г.
Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!