Завтра в українському парламенті вкотре розглядатимуть закон про електронні декларації. Безсоромна спроба української політичної еліти вихолостити його була викрита європейськими партнерами, а можливість отримати безвізовий режим з ЄС вже влітку - зірвана.

Тепер, аби виправити ситуацію, використати останній шанс на спрощений перетин кордону в цьому році і записати собі в актив бодай щось напередодні можливих дострокових виборів, шулери з Банкової та Грушевського змушені зробити захід на ще одне коло.

Після вето з правками, узгодженими з ЄС та українськими громадськими організаціями, закон повернувся до Верховної Ради. Повернувся слабкішим, ніж у перших редакціях, але сильніший, ніж цього хотіли б українські корупціонери.

Чого боїться політична еліта? Втратити владу та опинитися за гратами. Електронні декларації при належній роботі НАЗК мають спричинити велику антикорупційну чистку. Близько мільйона чиновників буде під прицілом агенції, журналістів, громадських організацій і просто небайдужих громадян. І за приховування своїх статків, нездатність їх пояснити можна буде отримати реальний термін у тюрмі.

Так, закон недосконалий. І так, навіть якщо його ухвалять, то ці паразити знаходитимуть ще інші можливості, аби він не запрацював. Але голосування за нього завтра - це важливий крок. Він фіксуватиме ще одну перемогу громадянського суспільства.

Завтра зранку прийду під парламент й інших закликаю.
Треба слідкувати, аби вони його завтра не завалили.
Це боротьба за Гідність і гідне життя в Україні. І за приналежність до родини народів Європи.

 

Завтра в українському парламенті вкотре розглядатимуть закон про електронні декларації. Безсоромна спроба української по...

Опубликовано Василем Гацько 14 марта 2016 г.
Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться