Про ганебний рівень української журналістики свідчить масове поширення в ЗМІ повідомлення про те, що «суд позбавив Семенченка звання майора, але лишив капітана» – саме таку назву новині дала «Українська правда», розповідаючи про те, як найвідоміший український шахрай Костя Грішін (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко) судився з Нацгвардією.

http://www.pravda.com.ua/news/2016/11/4/7125820/

Звісно, ніякий суд ніякого військового звання пройдисвіта не позбавляв – це питання не належить до повноважень адміністративного судочинства. Звання майора шахрая Грішіна позбавив т.в.о.командувача Нацгвардії своїм наказом від 22 грудня 2015 року №212о/с, скасувавши відповідний пункт наказу №71о/с, яким 20 серпня 2014 року чергове звання «майор» було присвоєне капітану Семенченку Семену Ігоровичу. Ось саме цей наказ і оскаржив у суді Грішін-Семенченко, але справу програв.

Що ж стосується звання «капітан», то суд не міг залишити аферисту це звання, оскільки його ніколи Грішіну ніхто не присвоював. Більш того, Грішін взагалі ніколи в житті не служив у Збройних Силах України й ніколи не складав присягу.

Було так. 8 серпня 2014 року начальниці РАЦС Вишгородського управління юстиції Київської області Наталії Духоті зателефонував радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко й від імені Авакова наказав терміново, всупереч встановленому законом порядку, видати громадянину Грішіну або Гришину (шахрай по-різному писав своє прізвище в різних документах) паспорт на ім’я Семена Ігоровича Семенченка. Аналогічним чином від імені Авакова було дано розпорядження начальнику штабу військової частини Нацгвардії №3027 оформити офіцера Семенченка командиром 2-го резервного батальйону без пред’явлення документів. 11 серпня 2014 року Грішін з’явився у військову частину, назвав себе Семенченком, сказав, що він є військово-морським офіцером у званні капітан-лейтенант, але офіцерську книжку, військовий квиток і паспорт при собі не має, пообіцявши принести наступного дня.

Під тиском Геращенка пройдисвіт був прийнятий на службу – без жодного документа й без проведення спецперевірки – і впродовж півгодини переатестований у сухопутного капітана. Наступного дня, 12 серпня 2014 року, Грішін за допомогою Геращенка отримав паспорт на прізвище Семенченка, але жодного документа на доказ того, що він, дійсно, є офіцером так і не надав.

Тим не менш, за тиждень по тому під тиском Авакова командувач Нацгвардії видав наказ про присвоєння капітану Семенченку звання «майор». Це було єдине військове звання, яке присвоювалось Грішіну-Семенченку, щоправда, без жодних законних підстав, оскільки первинне офіцерське звання шахраю ніхто не присвоював і присвоювати не міг – Грішін взагалі не служив через те, що був засуджений у 1996 році вироком Ленінського районного суду Севастополя, не складав присягу й не має вищої освіти, яка є обов’язковою для осіб офіцерського складу.

Після перевірки Нацгвардією архівів Міністерства оборони України було з’ясовано, що майор Семенченко – це раніше засуджений шахрай Грішін, який себе видавав за капітан-лейтенанта, збираючи з довірливих громадян «пожертви на АТО». Зрозуміло, що наказ про присвоєння аферисту звання майора був скасований. Ніякого іншого військового звання він ніколи в житті не отримував і тому повідомлення УП про те, що Грішіну суд залишив звання «капітан» – це лише свідчення кричущого невігластва попсуй-журналістів «Української правди».

На фото – наказ т.в.о. Нацгвардії, який Грішін-Семенченко безуспішно оскаржував у суді.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.