Коли щось робиш в останній момент, починаєш поспішати. Коли поспішаєш, зробиш якусь лажу. Ось і Петро Олексійович, допоспішався.... Мене не так зацікавила його декларація, як супроводжувальний її допис у фейсбуці, який президент, очевидно, написав власноруч (там на початку допису його ініціали: ПП.). Так от, в цьому дописі президента є цікаве речення: "У 2014 була створена лише одна нова компанія, якою я володію напряму, – для продажу Roshen."
Воу-воу-воу, Петро Олексійович! "Хто любить прибрехати, мусить добру пам'ять мати", як каже українське прислів'я. Ми раніше чули від вас зовсім протилежне. Очевидно, в дописі президента йдеться про компанію Prime Asset Partners Limited з Британських Віргінських островів. Ту саму скандальну офшорку з Panama Papers. Цим віргінським офшором Порошенко володіє одноосібно і напряму і створений він вже під час його президентства. Віргінський офшор президента є засновником кіпрської фірми, кіпрська володіє голандською, а голандська контролює український фонд, якому належить весь "Рошен". Тобто, вся ця шоколадна піраміда спирається на один маленький віргінський офшор. Продав офшор - позбувся всієї цукеркової імперії. Власне, президент, вніс цю фірму в свою сьогоднішню електронну декларацію (друга світлина). Але раніше Порошенко стверджував, що віргінський офшор йому був потрібен для передачі активів у "сліпий траст", а не для продажу.
"Президент підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, оскільки принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача відомих активів президента до «сліпого» трасту банкові з хорошою репутацією, який і висунув певні умови зі створення такого офшорного підприємства." (Петро Порошенко на прес-конференції в Токіо 06.04.2016р.)
Що цілком зрозуміло, бо якби президент в розпал офшорного скандалу визнав, що цей офшор створений для продажу "Рошену", стало б очевидно, що він хотів кинути український бюджет на кругленьку суму не сплачених податків. Бо на Віргінських островах податок з продажу активів платити не треба.
Як писав Bloomberg, Порошенку восени 2014-го року компанія Nestle пропонувала за "Рошен" 1 мільярд доларів. Він хотів три мільярди. Але, навіть, якщо продав би за мільярд, український бюджет не отримав би 170 мільйонів доларів, тому що власник мінявся б на Віргінських островах. Зізнатися про такі наміри для президента була б ганебна ганьба і зрадлива зрада. Тому, коли все випливло з офшорним скандалом, Порошенком разом з юристами, була обрана тактика заперечувати очевидне....А ТЕПЕР ПРЕЗИДЕНТ ВИЗНАВ, ЩО ХОТІВ ПРОДАТИ СВІЙ БІЗНЕС ЧЕРЕЗ ОФШОР? (даруйте, за капс лок). Така маленька лажа через клятий поспіх сьогодні перекреслила таку титанічну роботу по відбілюванню репутації. Ну нічого, до наступного декларування, можна ще щось придумати. Хоч з цим розібрались. Ясно-понятно.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.