Можливо, хтось думає, що санкції проти росіян не продовжили через неуважність. Ні, все набагато цинічніше - я вже знаю про два випадки, коли за допомогою включення/невключення до санкційного списку намагаються заробити.

Єдиний, кого Банкова змогла умовити коментувати цей провал, був депутат-аферист Вінник, який "кинув" Альфа-банк на гроші. Вінник посилається на закон про санкції, де сказано, що скасувати санкції міг лише РНБО. Він плутає поняття. "Скасування" стосується безстрокових санкцій або передчасної зупинки їх дії. А указ Порошенка від 16 вересня 2015 року чітко вказав строки - санкції введено на рік. Крапка. Значить, 16 вересня 2016 року термін дії санкцій закінчився. І вже місяць їх немає.

Місяць тому відбулося засідання Ради нацбезпеки, яким затвердили нові санкції, але вони не набули чинності. Конституція України містить пряму норму - рішення РНБО набуває чинності після указу президента.

Це ж вказано в законі про санкції, який не дочитав Вінник: "Рішення щодо внесення змін до санкцій (в частині строків, тобто продовження санкцій) приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом (!) президента України".

Тому "санкційні канікули" тривають.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.