Ще одна замальовка - з недавньої поїздки до Польщі. Коли їхав туди, прибув на пропускний пункт дуже "вигідно", фактично без черги, і простояв більше чотирьох годин. Назад вертався "невигідно" - під'їхав з польського боку до чималої черги й простояв менше, ніж пів годинки... І повірте, жодної просторово-часової деформації не сталося, та й наші прикордонники і митники тут зовсім не винні. Вони оформлюють автомобілі й пасажирів у нормальному темпі й однаково в обидва боки. А польські вже не криючись знущаються. Ні, вони не придираються, не переривають автомобіль, не ставлять зайвих запитань, дуже ввічливі й симпатичні. Реально мною вони при в'їзді займалися менше п'яти хвилин (на виїзді взагалі не займалися - забрали паспорти, проштампували й за пару хвилин віддали десятку автомобілів). Але між двома автомобілями (тільки при в'їзді) вони встигають погуляти, покурити, випити каву, посидіти хвилин з двадцять у туалеті чи ще десь. Працює лише дві групи на велетенський пограничний перехід. Пограничник на вхідному шлагбаумі появляється раз на пів години, щоб запустити на територію пару автомобілів і знов зникає.
Та сама ситуація і з рейсовими автобусами. Дружина їхала на день пізніше, то в них на Раві кільканадцять автобусів тримали перед кордоном цілу ніч (до восьми годин) просто так, щоб потім пропустити фактично без жодного контролю за лічені хвилини.
Коли вже вертався, наш митник на Ягодині (Ковельська траса) сумно сказав мені: "Якби ми, пане Тарасе, так хоч день попрацювали, як вони весь час, то вже був би великий міжнародний скандал і купа єврокомісарів нам санкції б виписувала, а їм можна..." За пару хвилин, перетнувши вже свій останній шлагбаум, побачив понад кілометрову чергу в два ряди й спробував порахувати: якщо 50-метрову мурижили до п'яти годин, то скільки мають простояти ці бідолахи?..
Польські пограничники явно так готуються до введення Євросоюзом безвізового режиму для українців...
"Пся крев, курва, холєра ясна, шляк би то вшистко трафіл..." -от мабуть і все, що можу сказати їм у відповідь.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться