Вчора прем'єр Арсеній Яценюк заявив про те, що альтернативну програму для Уряду не надали. Мабуть, ми живемо в різних країнах і по-різному оцінюємо те, що відбувається. Інших пояснень нема.

Бо альтернатива просто перед очима, і вона вже давно прописана. Це Коаліційна угода, яка, як виявилося, і є альтернативою декларативним результатам Кабміну, якими уряд намагається замінити реальність. Саме під реалізацію прописаних задач винаймався Уряд. І саме через неякісне виконання поставлених завдань парламент визнав незадовільною роботу Кабінету міністрів.

Відтак, альтернатива проста:

- Податкова реформа, яка стимулює економічний ріст і знищує державний репресивно-каральний фіскальний апарат;
- Ефективна політика управління держпідприємствами, бо країну кожного місяця здригають корупційні скандали від боротьби за держпотоки.
- Прозора робота митниці, бо схеми Калетніка та друзів всього лише поміняли кінцевих бенефіціарів; запуск ринку землі;
Скорочення чиновників на 50% і перетворення державних органів на сервісні агентства, реальне знищення схем часів Януковича і ще відомий список задач з 10 пунктів.

Звичайно, все зразу зробити не можна. Проте, хоча б бюджет можна вносити в парламент не в останній сесійній день, як робив Уряд два роки підряд, а згідно Бюджетного кодексу 15 вересня. Це найважливіший документ року, і він потребує мінімум 100 днів на розгляд.

Саме тому реформи, які Уряд рекламує при кожній нагоді, особливо за кордоном, реально — повільні, незначні та і зовсім не в ключових сферах. Це відчувають суспільство, бізнес, парламент.

Тому альтернатива проста - повернутися у реальність. Варто просто почати на практиці реалізовувати те, що обіцяли під час виборів. Те, що написано в Коаліційній угоді. Те, що від нас хоче отримати український бізнес та західні партнери.

Якщо Уряд досяг рівня своєї компетентності і рухатись далі не може, то він має піти у добровільну відставку.

 

Вчора прем'єр Арсеній Яценюк заявив про те, що альтернативну програму для Уряду не надали. Мабуть, ми живемо в різних кр...

Опубликовано Oleksiy Mushak 7 марта 2016 г.

 

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться