Як на мене, пан міністр зараз повторює помилку, яку раніше чинив Янукович та його команда.
Коли він говорить про якусь "презумпцію правоти", то вважає, що визнання цієї "правоти" з боку громадян має бути чимось самоочевидним.
Але це не так. Влада може претендувати на певні поноваження лише за однієї умови - легітимності.
Громадяни мають відчувати законність влади, і вже через це може здійснюватися просування ідей про якісь додаткові повноваження для поліції.
Чи є нинішня поліція легітимним з точки зору громадян органом?
Ні, і як засвідчують результати переатестації, нинішня поліція буде складатися з колишніх "ментів" в своїй основній масі.
Міністр мав виконати лише одну задачу - повернути довіру до правоохоронців, і створити таким чином базу для легітимізації їх повноважень.
Ця задача провалена, бо реального очищення "ментовки" не відбулося. Нам лише замилили очі "патрульними поліцейськими", і вважали, що ми "проковтнемо" все інше. І "беркутів" під новою назвою, і одіозних ментів на нових посадах.
Хоча алгоритм був досить простий.
Повертаємо довіру шляхом ПОВНОГО оновлення, закріплюємо довіру ЕФЕКТИВНІСТЮ роботи, ну і далі вже можна говорити про нові повноваження. Тоді це було б нормально сприйнято суспільством.
У нас же намагаються проштовхнути ту ж логіку, що нею керувався ще Янукович.
"Треба дати повноваження "копам", бо так треба, і це не ваше діло, чому".
Це - шлях у нікуди. Якщо влада, легітимність якої не є високою, намагається "закручувати гайки" - то результати цього ми бачили у лютому 2014 року. Тобто, нічого доброго не буде ні для влади, ні для громадян.
Ви не можете просто признчити собі додаткові повноваження. Ви повинні довести свою легітимність. А довести її можна лише реальними кроками, реальними змінами та реальними результатами. Лише так. Інакше скоро вас не буде.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.