Ми звикли дивитися на США як на "світового прогресора", але на пост-радянському просторі вони, швидше, виконують роль "регресора".
Від промови Джорджа Буша "Курча по-київськи", і до лютневого "мирного плану" за участю Януковича (2014 рік), включно із нещодавніми закликами Байдена до "особливого статусу" для Донбасу - все це намагання стримати історію, заморозити її невблаганний рух заради "спокою та прогнозованості".
США допомагали Росії придушувати національне відродження народів Кавказу під сумнівним приводом "боротьби з міжнародним тероризмом". Хоча режим Дудаєва був набагато цивілізованішим, ніж режим Кадирова.
США закривали очі на те, що Єльцин розстрілював з танків власний парламент.
Коли російська влада не могла навіть нагодувати власний народ - його годували американці.
Нинішнє "путінське імперське відродження" - теж продукт політики США.
До речі, анексія Криму була визначена у той момент, коли саме США домоглися позбавлення України ядерної зброї, не домагаючись аналогічного позбавлення "ядерної дубинки" Кремля.
Очевидно, у США вважали і вважають, що оптимальний шлях - перетворення Росії на цивілізовану державу шляхом повільної, поступальної еволюції.
Що вони будуть накачувати Росію грошима в обмін на сировину - і це прив'яже Росію до світової економіки.
Що російська еліта буде витрачати ці гроші на Заході, і так звикне до певних цінностей, які буде засвоювати нове покоління "власників Росії", навчаючись у провідних західних навчальних закладах.
Що вони поступово просуватимуть сучасний політичний дискурс через "навальних".
І через кілька десятиліть Росія буде цілком прогнозованою периферією Заходу.
Але у випадку Росії це не працює.
Єдиний спосіб щось змінити - зупинити "регресорство", дати системі вмерти природною смертю, а самому російському простору реоргнаозуватися на нових засадах.
Так, це можуть бути неприємні та не прогнозовані процеси, але жодного поступального розвитку та еволюції там бути не може. Лише розпад та реорганізація.
Ну не можна цю систему, яка відтворює у 21 Ст. найархаїчніші принципи управління, якось реформувати. Не можна.
Думаю, задача кожного адекватного представника людства доносити цю думку постійно.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться