Володимир Олександрович Зеленський не зупиняється в своєму методичному наступі на судову гілку влади. Ніяк не може второпати, що за всіма стандартами демократичної, правової країни президент не має права втручатися в здійснення правосуддя. Суди за визначенням не підпорядковуються главі держави.

Та в Україні все інакше.

Невдовзі Верховна Рада приступить до розгляду нового законопроекту в авторстві Зеленського, в якому передбачається відібрати у судів можливість скасовувати рішення СБУ, Держміграційної служби, Держприкордонслужби про заборону в'їзду іноземців.

Така ініціатива суперечить низці статей Конституції України.

Відповідно до статті 124 «юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір або будь-яке кримінальне обвинувачення».

В статті 55 записано: «Права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження у суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб».

Президент хоче, таким чином, вивести з-під судового контролю діяльність кількох органів державної влади в частині, що стосується прав людини.

У Конвенції про захист прав і основоположних свобод підкреслено, що «кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку судом».

Пропозиція глави держави - не що інакше, як черговий крок до авторитаризму і диктатури під виглядом захисту національної безпеки.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться