Сакралізація візита Блінкена в Україні нагадує сакралізацію телефонного дзвінка від Байдена.
Цілі неймовірні версії вибудовувалися довкола цієї довгоочікуваної розмови. Хоча, власне, було зрозуміло, що колись Зеленський з Байденом по телефону поговорять. Коли буде потреба і нагода. Що, власне, і відбулося.

Тепер візит Блінкена. Власне, ще 30 квітня Держдеп оприлюднив реліз, де було лаконічно описано цілі поїздки, та те, з ким, власне, він планує зустрітися. Згодом на сайті посольства США розмістили переклад цієї інформації.

"Державний секретар США відправиться до Києва, в Україну, 5-6 травня, де зустрінеться з Президентом Зеленським, Прем’єр-міністром Шмигалем, Міністром закордонних справ Кулебою, іншими посадовими особами та представниками українського громадянського суспільства, щоб підтвердити непохитну підтримку США суверенітету та територіальній цілісності України в умовах тривалої агресії з боку Росії. Він також спонукатиме до подальшого прогресу в здійсненні інституційних реформ в Україні, зокрема спрямованих на боротьбу з корупцією, які є ключовими для забезпечення демократичних інституцій України, її економічного процвітання та євроатлантичного майбутнього".

Як на мене, то інформація вичерпна. Звісно, для тих, хто вміє читати і думати, а не просто повторювати тези "великих аналітиків сучасності".

І, що характено, сама програма візиту повністю відповідала поставленим цілям (підтримка України у протидії російській агресії та інституційні реформи).

Наприклад, усіх здивувала особливе місце зустрічі з митрополитом Епіфанієм, але чому це має когось дивувати? ПЦУ - якраз інституція, створена у тому числі для протидії системному російському ідеологічному впливу. Не даремно Путін у своїх останніх заявах згадував становище РПЦ в Україні. Очевидно, у Вашингтоні його теж почули. При цьому, Епіфаній цікавий не сам по собі, а як очільник певної важливої інституції громадянського суспільства, зустрічі з представниками якого теж заявлені у програмі.

На цьому тлі дещо смішними виглядають претензії деяких українських політиків на "ексклюзивність" спілкування з Блінкеним, для чого навіть "розчохлили" власні фото-архіви. Для США важливі не персони, а інституції. І норми. Вони це вчергове підкреслили. До речі, а де ті великі аналітики, які розказували, що вимогою Держдепу була відсутність на зустріччі з Зеленським Єрмака? Виявилося, що це все американців взагалі не хвилює.

Ну не хвилює їх наша мишача боротьба, бажання представити себе "улюбленим васалом" і т.д. Тим більше і політика для них - не персоналізоване з'ясування стосунків "великих хлопчиків", а системні кроки.

Так, буде багато розмов про "реформи" і "боротьбу з корупцією". І це, сюрприз, стосуватиметься саме боротьби з корупцією і реформ. А не бажання когось "вивищити" з наших шановних політиків.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.