Історія з офшорами Петра Порошенка і придбаними творами мистецтва нагадує історію американського мільярдера і авантюриста Арманда Хаммера. На початку 20-Х років син емігрантів із Миколаєва, бізнесмен Арманд Хаммер приїхав у Росію і зустрівся з Леніним - у той час, коли Штати відмовлялися визнавати радянську владу. Він дуже швидко налагодив стосунки з більшовиками, створив ряд фірм, які діяли поза американською та радянською юрисдикцією, і почав поставляти в СРСР зерно, обладнання і технології - в обмін на вилучені більшовиками історичні та церковні коштовності. Хаммеру вдалося дуже швидко збагатитися і кошти він почав вкладати в мистецтво, створивши відомий Музей Хаммера.

Згодом Хаммер обвинувачувався у корупції і навіть був заарештований за незаконне фінансування виборчої кампанії Річарда Ніксона. Також згодом стало відомо, що Хаммер був агентом радянських спецслужб.

Паралелей між Порошенком і Хаммером більше ніж достатньо. Єдине: художній смак у Хаммера був незрівнянно вищий.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.