Іноді цікаво почитати, що пишуть деякі «експерти», оцінюючи поїздку Зеленського до Парижу. Я далекий від того, аби говорити про цей візит як про «проривний» або «історичний» (він і не міг бути таким), але і панічні інформаційні атаки у дусі «все пропало!!!», виглядають, як мінімум, смішно.

Один із експертів розклав по поличках «кластери» (нове модне слово - навіть більш модне, ніж слово «кейс») і почав нагнітати: тепер під контролем Німеччини і Франції Росія змусить Україну капітулювати. А саме: визнати особливий статус ОРДЛО, провести вибори на непідконтрольній території, оголосити амністію бойовикам, піти на прямі переговори з Луганськом і Донецьком тощо. Все це розцінюється як «капітуляція Зеленського і Єрмака».

У мене питання до подібного роду експертів: а вони Мінські домовленості читали? Чому ці питання не задавали у 2015 році Порошенкові?

І далі: якщо Зеленський на це все погодиться - патріоти вийдуть і зметуть цей режим! Мовляв, чекаємо 19 квітня.
Ну звісно. Вийдуть. Ще раз розфарбують стіни офісу на Банковій. І підуть. Якщо не буде іншого замовлення від кураторів України. А його, скоріш за все, не буде (читайте слова Байдена про необхідність деескалації на Донбасі).

А загалом - я дуже часто згадую фрагмент фільму Єжи Гофмана «Вогнем і мечем». Пам’ятаєте? На Січі збирається розгніване козацтво, яке бунтує і вимагає від Хмельницького видати їм на розправу послів польського короля. Ситуація виходить з-під контролю. Козаки налаштовані войовниче і рішуче. І тут хтось кричить:
- Тихо! Тугай-бей гнівається! (Тугай-бей, перекопський мурза і васал кримського хана, був у цей час союзником Хмельницького).

Козаки після цих слів затихають і починають розходитися, весело наспівуючи. «Гей, гей, Тугай-бей!»...
Впевнений, що коли завтра хтось вийде до розлючених «патріотів» і скаже: «Kristina Kvien is angry!», вони так само весело розійдуться, наспівуючи «Блін, блін... Крістін Квін!».

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться