Президент вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва».

Це просте перейменування суду з Окружного адміністративного міста Києва на Київський міський окружний адміністративний суд.

Повноваження та територіальна юрисдикція суду не змінені. Тобто об’єктивної потреби в такому перейменуванні немає.

Відбулася проста підміна понять.

Відповідно до статті 125 Конституції України «суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя».

На сайті Вищої ради правосуддя цієї інформації немає. Отже, таких консультацій де-юре не було. Тому вразі прийняття цього закону парламентською більшістю можна цілком оскаржувати цей нормативний акт як неконституційний за фактом порушення процедури його прийняття.

Президент аргументував своє рішення тим, що до представників Феміди у ОАСК є юридичні претензії. Але при цьому жодної ухвали суду, який вступив би в законну силу до жодного із суддів Окружного адміністративного суду Києва.

Тобто, гарант Конституції без рішення суду апріорі сам визначив винних.

В основі таких дій спроба запровадити ручне управління судівським корпусом, повна заміна складу суду на лояльних і слухняних. І урок для тих, хто осмілиться перечити Банковій.

Отже, якщо Зеленському не подобаються рішення судів і вони демонструють хоч якусь незалежність їх «пускають під ніж».

В Україні два суди, які мають право скасовувати ухвали органів центральної виконавчої влади – Конституційний суд України і Окружний адміністративний суд Києва.
КСУ заблокований. ОАСК ліквідують.

Оскаржувати неконституційні та незаконні рішення влади уже нікуди.
Незалежність судової гілки влади в Україні існує лише на папері.

Знищуючи інститути влади, знищується правова Україна.

Всі ці дії не мають нічого спільного з верховенством права. І після заміни влади, переконаний, отримають невідворотну правову оцінку.

До яких тільки авантюр не вдається президент задля підвищення власного політичного рейтингу!

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться