"Колгоспний" будинковий газовий лічильник.
Нове "Ноу-хау-2016" від постачальників газу.
Після програми "Прямим текстом" щодо теми газу, мені передзвонили мешканці одного будинку у Львові та сказали, що їм відмовляються безкоштовно встановлювати газовий лічильник у квартирі з газовою плитою. Знаю, що згідно Закону "Про комерційний облік газу", з 1 січня 2016 року мала би початися програма безкоштовного встановлення лічильників для абонетів з газовими плитами. Я передзвонив у ПАТ "Львівгаз", на що отримав відповідь: поки що не встановлюємо, так як у НКРЕКП лежить на затвердженні інвестиційна програма, у якій передбачено встановлення.....будинкових газових лічильників...
Приїхали.... А тепер давайте тверезо проаналізуємо ситуацію. Є для прикладу 70-квартирний будинок. "Стерильного" будинку, без жодного газового лічильника- не існує. Це дуже велика рідкість!!! Хіба що гуртожиток. Частина мешканців раніше за свої власні кошти поставили у квартирі газові лічильники. Решти квартир без лічильників. Один сусід свідомий- економно використовує газ. А інший сушить фрукти та гриби на конфорках. Третій духовкою гріється. Четвертий білизну сушить над плитою....В будинку живуть різні за свідомістю люди. Колгосп.
А як маємо порахувати на всіх витрату газу??? Кажуть: по кількості приписаних в квартирі людей. А якщо живе цілий "шанхай", а приписана одна людина??? Як будемо рахувати???
Чи це буде стимулювати до економії газу? Ні. Це приведе до соціального напруження. Постачальники газу мають надію на те, що після цього люди самостійно будуть приходити до них, та писати заяви на платне встановлення поквартирних лічильників. А для чого тоді встановлювати будинковий газовий лічильник??? Навіщо зайвий раз витрачати кошти? Якщо його ціна виходить до 50тис.грн!!!
Це те саме, що вартість лічильників без роботи на всі 70 квартир: 50000грн/70квартир=717грн.
Де є економіка? А де є марнування грошей?
Чи це буде просто "подорожуючий" лічильник від будинку до будинку? Таким способ стимулювати людей встановлювати квартирні газові лічильники тепер вже за власні кошти???
Замість того, щоб зосередитися на планомірному встановленні поквартирних газових лічильників, в Україні вирішили видумати велосипеда. А він не поїде ніяк. Тому що колеса квадратні.
Це окозамилювання та відтягування часу. Надворі скоро середина березня, а НКРЕКП дотепер не затвердила інвестиційну програму облгазам. Як будемо виконувати Закон про облік??? Як мокре горить??? Ось через це в нас і проблеми з високими платіжками у людей, тому що не робимо елементарних речей. Ми дотепер в Україні на 100% не знаємо, скільки населення споживає газу. Ми гадаємо. Дідівським методом. По нормах. В той час, як у Європі весь газ 100% облікований. А ми хочемо у Європу? Нас ніхто з таким багажем туди не візьме. Обдертий банкрут, який перевитрачає позичені по світах гроші- нікому не потрібен. Треба виправляти помилки.
Ми, як свідомі українці, повинні максимум за 1,5 року ввести 100% облік на газ. Паралельно не повинні забувати про облік та регулювання тепла на будинках. Ось тут варіант колгоспного будинково теплового лічильника правильний та єдино можливий. З обов'язковим регулюванням тепла.
Так що давайте боротися разом. Репост вітається. Мовчати не треба.

 

"Колгоспний" будинковий газовий лічильник. Нове "Ноу-хау-2016" від постачальників газу.Після програми "Прямим текстом"...

Опубликовано Романом Співаком 4 марта 2016 г.
Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.