Наближається інаугурація американського президента, а я з цієї нагоду мимоволі згадав про давню українську традицію - "інавгураційний туризм" - ще один різновид "політичного туризму".

Тут треба уточнити, що для самих американців вступ на посаду їхнього лідера - це, у першу чергу, "внутрішня" церемонія, яка не передбачає активного залучення іноземних політичних лідерів. Вони там просто не потрібні, бо у американців (зі зрозумілих причин) немає конмплексів щодо легітимності, яку у магічний спосіб можуть "посилити" іноземні лідери. Ну і треба додати, що сама ситуація у світі та самих Штатах (пандемія, протести) не дуже сприяє перетворенню інавгурації на щось помпезне.

Взагалі формат інаугурації президента США не передбачає і ніколи не передбачав присутність іноземних політичних лідерів. Цього року теж не буде виключень, і усі держави будуть представлені на церемонії на рівні послів. Мова про офіційне представництво, хоча ясно, що знайдуться "волонтери" серед іноземних політиків, які забажають там "засвітитися". Тут теж нічого дивного немає. Наші політики тут часто працюють за логікою різноманітних шахраїв - організаторів "тренінгів", які колекціонують фотографії зі знаменитостями та потім хизуються "дружбою" з ними.
До речі, Інавгурації президентів США також є "високим сезоном" для різного роду не зовсім чесних лобістів, які радо використовують марнославство іноземців для власного заробітку. Будь-який "каприз" за їхні гроші. Селфі, якесь "запрошення" кудись на щось відносно важливе. "Присутність" під ключ.

Але у політичному сенсі це нічого значити не буде. Від слова взагалі. Просто "туризм", нічого поганого у якому немає, але і значимого - теж. Політична вага не визначається присутністю у "масовці" американських церемоніалів. Хоча б тому, що американська політика - це не те, що роблять на пострадянському просторі, за пляшкою горілки лише двоє (як свого часу Єльцин з Кучмою).

Так що якщо побачите на інавгурації Байдена когось із відомих українських політиків (депутатів, партійних лідерів, екс-президентів), то це лише означатиме, що вони мають належні ресурси та виходи на правильних лобістів, которі виконують у даному випадку ролі туристичних агентів.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.