Про Гармаша, «план Б» та марні сподівання на Байдена у питаннях Донбасу.

Тут член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш озвучив деякі моменти відносно так званого «плану Б». Ну і про вплив рішень обраного президента США Д.Байдена на ситуацію з вирішенням проблеми Донбасу.

У мене є декілька принципових зауважень.

1) Погоджуюсь із С.Гармашем, що миротворці та перехідна адміністрація були б важливими елементами альтернативного сценарію.

ОДНАК, вони є другорядними інструментами. Бо їх погодження та застосування не можливе доти, доки не вирішене питання так званого «особливого статусу», на певному форматі якого наполягала Росія. І з яким президент П.Порошенко погодився, коли погодився на чинний текст Мінських угод. На якийсь інший адміністративний статус для ОРДЛО Росія не погоджується.

2) Наївно очікувати, що рішення президента Байдена можуть якось змінити геополітичний контекст для проблеми Донбасу.

Політика США в цьому питання була сталою за часів президентів Б.Обами, Д.Трампа, залишиться такою і після 20 січня 2021 року. У США не було і немає інструментів, якими б вона змусити Росію погодитися на миротворців, перехідну адміністрацію, а також змусити піти з українського Донбасу.
Інтерв’ю із С.Гармашем стало ще одним свідченням, що українська делегація і надалі перебуває у гібридному полі смислів, яке зіткане з великого набору дуже різних ідей, хибного розуміння міжнародної політики та міжнародного права, а також ілюзій з приводу США та Росії.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.