Днями у Києві білоруси пікетували Посольство США, протестуючи проти втручань у внутрішні справи сувуренної держави. Зокрема у організації акцій опозиції звинуватили відому американську компанію RAND Corporation.
Я не прихильник двох речей - по-перше,будь-яких Майданів та революцій, а по-друге - конспірології. Тому до білоруської опозиції жодних сентиментів не маю, про що постійно говорю. З іншого боку, чи настільки конспірологічними є здогадки про участь у акціях в Білорусі фірми RAND? На цю тему можна дискутувати довго. Білорусь посилено розхитували задовго до 9 серпня. Хитали з двох сторін. І Лукашенко наробив чимало помилок. Але дуже би не хотілося, щоби виявилася і роль України як майданчика для антилукашенківських акцій.
Минулого тижня голова КДБ Республіки Білорусь заявив про те, що в Мінську можливе кровопролиття, спровоковане іноземними структурами - для того, щоби надати протестними акціям нового дихання. Дай Боже, щоби білорусам вдалося уникнути українського чи литовського варіанту розвитку подій, коли з‘являються невідомі снайпери і починають розстрілювати натовп, провокуючи на радикалізацію.
Я не фанат Лукашенка, але вважаю, що долю країни повинні вирішувати її громадяни, а не західні чи східні корпорації. А демократія не маж нічого спільного з майданами, якими би масовими вони не були: бо Майдан - це вираження волі натовпу, навіть дуже масового натовпу, вражаючого за своєю кількістю, але не народу.
Буквально днями готуємо лонгрід про події у Білорусі - говоритимемо доволі непопулярні речі.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться