Заява глави Офісу Президента пана Єрмака, що рішення про можливого нового члена української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі буде приймати глава делегації Леонід Кравчук, - свідчення того, що нинішня влада і далі намагатиметься відсторонитися від провалів ТКГ та використовуватиме її звіти лише для зондування громадської думки.
Хотів би нагадати, що призначення членів української делегації в зазначеній групі – обов’язок саме Зеленського. Бо саме президент відповідно до статті 106 Конституції України «здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави».
Тому всі члени ТКГ мають бути призначені Указами Президента. Персональну відповідальність за їх роботу несе пан Зеленський. І ніхто інший.
При Порошенкові попередній склад нашої делегації відзначався постійними сварками з росіянами, нинішній – публічним приниженням один одного. Понабирали випадкових людей, які не мають жодних директив від глави держави. І розглядають мінський майданчик лише для власного піару, а не для вироблення пропозицій із наближення миру на Сході.
В ідеалі в кожній з 4 робочих груп мають працювати досвідчені та талановиті дипломати в ранзі посла з глибокими знаннями світової політики, а не люди з вулиці. Єдина команда професіоналів в українській ТКГ відсутня від слова зовсім.
Якби влада дійсно хотіла миру, а не йшла «на замороження конфлікту на Донбасі» все змінилося б докорінним чином.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.