Конституційний Суд визнав неконституційними положення Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" в частині повноважень Президента України:
- утворювати НАБУ;
- делегувати членів у конкурсну комісію із обрання Директора НАБУ;
- призначати на посаду і звільняти з посади Директора НАБУ.

У частині наділення НАБУ статусом державного правоохоронного органу Суд закрив провадження.

Конституційний Суд надав Верховній Раді три місяці для приведення Закону "Про НАБУ" у відповідність до цього Рішення.

Представник парламента в КСУ вважає, що Рішення КСУ означає, що НАБУ продовжить свою роботу із подальшим внесенням змін до закону в частині порядку призначення Директора Бюро, а також щодо організаційних засад діяльності і підзвітності Бюро. Очевидно, так і буде діяти влада, боячись кардинальних і об‘єктивних рішень.

Цікаво! Цікаво дуже!!! Я от думаю по- іншому можна діяти.
Для мене прогнозоване рішення. Я ще при утворенні цього органу з усіх каналів телебачення порушувала питання про його конституційну нелегітимність !!! Чути у владі не хотіли!
Але тепер і для більшості суспільства очевидна проблема , а що взагалі цей орган робив усі ці роки , проївши мільярди гривень для свого утримання, коли не тільки його керівник, а і уцілому увесь орган - НАБУ , утворено НЕКОНСТИТУЦІЙНО та ще й при нульових результатах за роки діяльності ! Де легітимність його процесуальних дій і рішень ? А потім і судових рішень за наслідками їх проваджень?
За таких умов є сенс подивитись на нього стратегічно: чи потрібен він взагалі в Україні
При цьому Порошенка і Ко зобов’язати повернути платникам податків - до Державного Бюджету України - кошти, які вони використали на неконституційні манси пана Байдена. Та й свої теж.
Зрештою, колись цей бардак у нашій державі має завершуватися! Витрати на НАБУ - це не мало і не багато, порядка 4 млільярдів гривень за декілька років.
Для такого органу, як НАБУ, уцілому доя держави, втрата легітимно і довіри - це крапка у діяльності , у і необхідності існування. Це дно. Це відсутність стимулу працювати у тому органі для справній фахівців. Час думати прагматично!
І перспективно.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.