В усіх розмовах про місцеві вибори поки не чув про явку. Скільки взагалі виборців захочуть піти проголосувати на цих виборах, якщо Ковіду буде ще більше? Місцеві вибори і без того справа завжди менш популярна у порівнянні з національними виборами. Політизована публіка, люди старшого віку, яким дома все одно нічого робити, – такі люди підуть. А інші? Молодь? Звичайні деполітизовані обивателі?

До того ж сам процес голосування в цьому році буде довше. Систему виборів змінили, отже це потребуватиме точно більше часу в кабінці, особливо як раз для виборців старшого віку. Якщо на дільниці ще й пускатимуть за якимись антиковідними нормами, то на вулиці можуть бути великі черги, які самі по собі можуть відлякувати частину виборців. Плюс, з тих, хто проголосує, помітна частина ще й наробить помилок в бюлетені, тож частину голосів можна буде визнати недійсними.

Звісно, що вибори все одно можна буде визнати такими, що відбулися, уявно можна буде сказати, шо вони відображають волю народу. Але насправді щось таке відчуття, що народ в більшості на вибори може й не піти в тих умовах, які вимальовуються. А це автоматично питання про справедливість результату. Якщо не буде якихось додаткових мобілізуючих факторів.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.